اگر آشپزخانه منزلتان به حدی کوچک است که نمی‌دانید چگونه یک طراحی زیبا و کارآمد برایش پیاده‌سازی کنید، پیشنهاد می‌کنیم این ایده‌های هوشمندانه را از دست ندهید.

معطل نکنید و همین حالا یک نیمکت جادار سفارش دهید

استفاده از صندلی برای صرف صبحانه نه تنها نسبت به نیمکت فضای بیش‌تری از آشپزخانه شما می‌گیرد، بلکه هیچ کاربرد دیگری هم برایتان نخواهند داشت. اما میتوانید در نیمکت جادار خود اقلامی که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، همچون سفره، دستمال و رومیزی را تعبیه کنید.

میزهای تاشو به همین منظور روانه بازار می‌شوند

اگر تمایل دارید وعده‌های غذایی خود را در آشپزخانه میل کنید اما فضایی برای قرار دادن یک میز بزرگ ندارید، خب میزهای تاشو دقیقا به همین منظور ساخته شده‌اند. می‌توانید هرگاه که به میز نیازی ندارید آن را جمع کرده و حتی حالت تاشوی آن را نیز به عنوان فضایی برای قرار دادن وسایل اندک مورد استفاده قرار دهید.

کانتر هم گزینه خوبی برای دکوراسیون آشپزخانه محسوب می‌شود

یک کانتر یا پیشخوان به همراه چند نیمکت کوچک می‌تواند فضایی راحت و دل‌انگیزی را برای صرف غذا در آشپزخانه ایجاد کند.

 

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

 

تخته‌های برش، قابلمه‌ها و تاوه‌های خود را عیان کنید

اگر کابینت‌های آشپزخانه‌تان فضای کافی برای قرار دادن کلیه وسایلتان را ندارد، ناچارید برخی از آن وسایل را به عنوان دکور استفاده کنید. آویزان کردن تخته‌های برش، تاوه‌ها و قابلمه‌ها از جمله بهترین گزینه‌ها برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه هستند. از بالاترین نقطه ظروف بزرگ‌تر را بچینید، سپس ظروف متوسط و در آخر ظروف کوچک‌تر را آویزان کنید. با صرف کمی خلاقیت می‌توانید هم آشپزخانه خود را زیبا کنید و هم فضا را از آشفتگی نجات دهید.

وسایل جاگیر خود را به جای حوله و دستمال آشپزخانه قرار دهید

می‌توانید به جای قرار دادن حوله و دستمال آشپزخانه در داخل درب کابینت، وسایل جاگیر را جایگزین آن‌ها کنید. درب‌های تابه و قابلمه از این دست موارد دست و پاگیر هستند که با این روش می‌توانید به راحتی از شرشان خلاص شوید.

از به کارگیری رنگ‌های روشن در فضای آشپزخانه غافل نشوید

هیچ گاه نمی‌توان قدرت رنگ‌ها را نادیده گرفت. رنگ‌های روشن حس بزرگ و باز بودن فضا را به بیننده القا می‌کنند. امروزه رنگ‌های روشن در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کاربرد بسیاری دارد.

 

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

 

هیچ دیواری را خالی نگذارید

شلف‌ها نه تنها می‌تواند فضای خالی دیوار را بهره‌ور کند، بلکه در زیبا و شیک بودن آشپزخانه نیز نقش مهمی را ایفا می‌کنند. این طبقه‌های جذاب که امروزه در طراحی‌های مدرن بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند، شما را نیز از بی‌نظمی نجات می‌دهند. می‌توانید ادویه‌ها، حبوبات، گیاهان دارویی یا هر ظروف کوچک دیگری را در این طبقه‌ها بگنجانید.

قفسه نصب کنید

اگر آشپزخانه شما دیوارهای بزرگی ندارد، می‌توانید بالای کابینت و گاز روی فضای خالی دیوار از چند طبقه کوچک استفاده کنید. این کار هم به آشپزخانه نظم و ترتیب می‌دهد و هم مواد غذایی‌ همیشه در دسترس‌تان خواهند بود.

 

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

 

فضاهای غیرقابل استفاده را برای ناهار و شام در نظر بگیرید

نیمکت‌ها و میزهای باریک گزینه مناسبی برای تبدیل این فضاها به یک مکان شیک و زیبا برای صرف ناهار و شام است. بهترین روش برای بهینه سازی فضاهای بلااستفاده، انجام همین عمل است.

در آشپزخانه‌های کوچک حتی سقف‌ها نیز کاربرد دارند

چند تخته کوچک فراهم کرده و ظروف جاگیرتان را به آن‌ها آویزان کنید. بدین صورت هم از فضای بالا و پایین تخته استفاده کرده‌اید و هم زیبایی بصری خاصی به دکوراسیون آشپزخانه کوچکتان بخشیده‌اید.

به کارگیری این راهکارهای کاربردی و کم هزینه کافی‌اند تا قلب خانه شما تبدیل به فضایی دلنشین و شگفت‌انگیز شود.

منبع :

goodhousekeeping

تعداد بازدید :

۱

برچسب ها :

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است

دیدگاه خود را ارسال نمایید