اکثر مردم به دنبال موفقیت و شخصیت بهتر هستند و راهی برای رسیدن به آن نمی‌شناسند، این موفقیت بدون زمینه‌سازی ممکن نیست. باید صفات برجسته‌ی شخصیتی خود را بشناسید و بدانید که یک شخصیت موفق از چه اجزایی تشکیل شده است.

شناخت موقعیت

باید یک هدف باارزش پیدا کنید و برای دستیابی به آن نقشه و برنامه بریزید و بدانید که با این هدف چه چیزی را دنبال می‌کنید، به جای فکر به گذشته به آینده فکر کنید تا اینگونه جوان‌تر بمانید. وقتی بدون هدف هستید درواقع زندگی نمی‌کنید و باید علاوه بر اهداف شخصی خود به اهداف دیگران نیز توجه داشته باشید و به آن‌ها کمک کنید. اگر انسان را به یک دوچرخه شبیه بدانیم اگر بخواهد بدون حرکت و بی‌مقصد تعادلش را حفظ کند دچار تزلزل می‌شود.

 

راه های موفقیت

 

تفاهم و شجاعت

باید از ماهیت مسائل برای اینکه بدرستی با آن‌ها برخورد کنیم، اطلاع داشته باشیم. در شرایط گوناگون همه‌ی افراد یک واکنش را نشان نمی‌دهند و هرشخصی با توجه به تصویر ذهنی خودش رفتار می‌کند بنابراین اگر رفتار فردی شما را اذیت کرد به خاطر بدخواهی نیست بلکه آن فرد شرایط را طور دیگری درک کرده و اگر واکنش هر فرد را نگاه کنید اینگونه سطح تفاهم در روابط شما بالا خواهد رفت.

باید حقیقت را درک کنید و چه خوب و چه بد آن‌ را بپذیرید. اغلب ما انسان‌ها اشکالات خود را قبول نمی‌کنیم و خود را فریب می‌دهیم و چون شناختی از واقعیت نداریم حرکت مناسبی را انجام نمی‌دهیم.

داشتن هدف و درک شرایط به تنهایی کافی نیست و به شجاعت عمل نیاز دارد. با عمل کردن است که اهداف به واقعیت تبدیل می‌شوند و تفاوت افراد موفق و غیرموفق در توانایی‌هایشان نیست بلکه در میزان شهامتی است که به خرج می‌دهند. خطرات را می‌پذیرند و نظراتشان را بیان می‌کنند و درآخر دست به عمل می‌زنند.

اهمیت به سایرین

افراد موفق برای هم‌نوعان خود احترام قائلند و به دیگران اهمیت می‌دهند و نسبت به سایرین احساس خیرخواهی بیشتری دارند. درباره احساسات و نظرات و آرزوهای دیگران تفکر کنید و برای نیازهایشان ارزش قائل شوید. طوری با مردم رفتار کنید که احساس کنند برای شما مهم هستند و نشان دهید رفتاری که با آن‌ها دارید با احساس شما رابطه مستقیم دارد.

خود را دست کم نگیرید، شخصی که مناعت نفس دارد نسبت به دیگران دشمنی نمی‌کند و چیزی را به زور به اثبات نمی‌رساند این‌گونه حقایق در برابر شما واضح‌تر خواهد شد.

برای مناعت داشتن از مردم قدردانی بکنید و به آن‌ها احترام بگذارید، وقتی مردم را باارزش بدانید با این روحیه مناعت خود شما نیز بالا می‌رود.

 

رسیدن به موفقیت

 

اعتماد به نفس

موفقیت است که به انسان اعتماد به نفس می‌دهد و یک موفقیت کوچک قدمی برای موفقیت‌های بعدی است که با این راه می‌توانید به اعتماد به نفس برسید. باید عادت کنید که موفقیت‌ها را به یاد بیاورید و شکست‌های گذشته را فراموش کنید. یادآوری شکست‌ها اعتماد به نفس را ازبین می‌برد. از اشتباهات پند بگیرید و فراموششان کنید و این نکته را به خاطر داشته باشید که هر فردی بالاخره برای یک بارهم که شده موفقیت را تجربه می‌کند.

خودتان را باور داشته باشید و آن‌طور که هستید خودتان را قبول داشته باشید با تمام کاستی‌ها و نقات ضعف و قدرتی که دارید.

اگر فرد کاملی نیستید خودتانرا ناراحت نکنید خیلی افراد مثل شما هستند و هرکس این را قبول ندارد خودش را گول می‌زند و فقط تظاهر می‌کند.

منبع :

وبسوار

تعداد بازدید :

۱

برچسب ها :

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است

دیدگاه خود را ارسال نمایید