بر اساس قانون جذب جهان و کائنات منشاء همه چیز است و هر چیزی را که بخواهید به شما می‌دهد فقط کافی است که به آن فکر کنید.

با تمرکز بر افکار خوب و بد، تجربه‌های مثبت و منفی حاصل می‌شود. در حقیقت اگر به چیزهای مثبت فکر کنید تمام افعال مثبت را جذب خواهید کرد و هم‌چنین اگر به چیزهای منفی فکر کنید در مقابل تجربیات منفی است که به سمت شما می‌آیند.

قانون جذب یک اعتقاد است که جهان برای شما ساخته و پرداخته شده و با تمرکز و مثیت اندیشی به همه‌ی آن‌چه می‌خواهید می‌رسید. یک باور عمومی وجود دارد که علاقه، علاقه را جذب می‌کند بر همین منوال فکر مثبت نیز نتیجه مثبت به همراه دارد؛ اما قانون جذب چیزی فراتر از این‌ها است.

راه جذب افکار مثبت چیست؟

بهترین راه این است که خودتان را در آینده‌ی مطلوب و مورد نظر خود تصور کنید و هر آن چیزی که مثبت است را بطور واضح تجسم کنید و هر فکر منفی کوچکی را از خود دور کنید در این‌صورت کائنات هر آن‌چه که بخواهید به شما می‌دهد.

مشکل قانون جذب

چه چیزی رهبران بزرگ را به رهبران بزرگ تبدیل کرده است. ثروت، پول و زندگی لوکس از مهم‌ترین مانیفست‌های قانون جذب است، در واقع این قانون از وسایل و نتیجه‌ی هدف حرف می‌زند و نه خود هدف. این قانون انتخاب هدف اصلی شما را به گیتی و جهان می‌سپارد که شما فقط بنشینید و فکر کنید گیتی حساب شما را پر خواهد کرد.

بیشتر مسائل مثبت اندیشی حول محور تروت و پول است که در حقیقت جای اشتباهی را هدف قرار داده چون وقتی پول هدف باشد این هدف پوچ و بی معنی است. اما اگر هدف مشخصی داشته باشید نه تنها با فکر مثبت باید جوانب مثبتو منفی آن را بررسی کنید و به چالش بکشید. یک شبه و تنها با مثبت اندیشی نمی‌توان ثروتمند شد.

پس تنها راه موفقیت و خوشبختی شما در قدم اول شناسایی هدف است و اینکه چرا آن را می‌خواهید انجام دهید و مردم چرا باید به شما اهمیت بدهند سپس قدم به قدم پیش بروید تا به هدفتان نزدیک شوید.

 

جذب ثروت

 

چرا نباید از قانون جذب پیروی کرد؟

  • عملکرد شما را ضعیف می‌کند

طبق قانون جذب باید تصور کنید که به اهدافتان رسیده‌اید. یکی از معلمان قانون جذب گفته است که "شما به جهان نیامده‌اید که کاری انجام بدهید، کار و عمل شما به جهان نشان می‌دهد که چیزی را ندارید" و این باعث می‌شود که به قانون جذب شک کنید. این قانون مورد علاقه‌ی تنبل‌های جهان است.

تمام جهانیان به این نتیجه رسیده‌اند که تنها با تلاش و پشتکار است که به هدف می‌رسید و این کاملا با قانون جذب تناقض دارد. و قانون جذب تمام آنچه برای رسیدن به هدف نیاز دارید را از شما خواهد گرفت.

  • برنامه‌‌ریزی و زمان برای قانون جذب بی‌معناست

اگر فقط نیاز به تفکر و تصورات است پس برنامه ریزی مفهومی ندارد. در صورتیکه تمام چیزی که باعث پیشرفت بشر تا امروز شده‌است نگاه انتقادی به دنیا و یک نارضایتی از وضعیت حاضر بوده که باعث شده انسان فکر کند و راه دیگری پیدا کند. در حقیقت اساس تکامل بر نارضایتی از وضعیت فعلی و حرکت به وضعیت مطلوب شکل گرفته است.

هیچ دلیلی وجود ندارد که یک مهلت زمانی برای رسیدن به اهداف‌تان مشخص کنید، درصورتیکه تمام روان شناسان و فعالان در حوزه‌ی کسب و کار معتقدند که یک جدول زمانی برای رسیدن به هدف نیاز است.

  • قدرت در لحظه زندگی کردن را از شما می‌گیرد

باید مدام در آینده‌ای که در انتظارش هستید سر کنید و تنها یک موفقیت را متصور شوید، در حقیقت شما باید کل فرآیند برنامه‌ریزی و تمرکز بر هدف را کلا کنار بگذارید که باعث می‌شود شما از در لحظه زندگی کردن عقب بیفتید درصورتی‌که ما باید به صورت دائمی و مداوم از لحظۀ اکنون خود آگاه باشیم. این یک مفهوم مهم روانشناسی به نام ذهن آگاهی (mindfulness) است.

منبع :

نوین

تعداد بازدید :

۱

برچسب ها :

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است

دیدگاه خود را ارسال نمایید